Przejdź do głównej zawartości

Ballada o tym, że nie warto odkładać nagrywek na późniejJeszcze do niedawna z wypiekami na twarzy śledziłem najnowsze doniesienia o solowej płycie niejakiego Ero. Warszawiak od początku swojej kariery nie palił się do jednak do wydania płyty podpisanej tylko jego ksywką. Może i racją jest stwierdzenie, że po prostu lepiej radzi sobie w zespołach, ale niby jak mam to sprawdzić, skoro Pan Wielmożny jeszcze nie raczył obdarować nas czymś w 100% samodzielnym?

A członek składu JWP miał wszelkie predyspozycje by to zrobić. Po jego kilku krótkich, ale żywiołowych i zadziornych nawijkach m.in. z kawałków ,,U Ciebie w Mieście2’’ czy ,,Reprezentuję Siebie’’ można było liczyć na jakieś ciekawe LP, a przy odrobinie szczęścia taki krążek miałby szansę nawet na wejście do klasyków polskiego rapu. Niestety wszystko wskazuje na to, że Eros będzie kolejnym raperem, który nie wykorzystał w pełni swojego talentu.

Bo oczywiście nie można powiedzieć, iż całkowicie go nie wykorzystał. ,,Klasyk’’ autorstwa BC pokazał go w naprawdę ciekawym świetle, a na ,,Wrogu Publicznym’’, krążku jego macierzystej formacji, zdołał utrzymać wysoką formę i zapadał w pamięć, jako najmocniejsza cząstka składu. Wystąpił też na wielu projektach w formie gościa, nieraz przewyższając gospodarzy swoim poziomem.

Co prawda Czajkowski w jednym ze swoich wywiadów stwierdził, iż nawijanie to dla niego tylko hobby, musi prowadzić biznes, opiekować się rodziną i nie ma szczególnego parcia, by znów pluć w majka, ale niechby chociaż zrobił to z samego szacunku dla słuchaczy. Ileż to ludzi namawiało go już, żeby w końcu samodzielnie coś nagrał? Być może zwyczajnie spiął się, iż nie podoła gustom krytyków, z drugiej strony nie wygląda na gościa, który czegokolwiek w tej materii by się obawiał.

Co jak co, ale właściciel sklepu Serum najlepsze lata ma już niestety za sobą. Nie pokazał się z dobrej strony ani na ,,DR2’’ Piha, a przy okazji premiery WSRH całkowicie się zawiodłem, gdy usłyszałem jego mierne wersy w ,,Napadam na Banki’’. W luźnym kawałku ,,Tworzymy Historię’’ stworzonym pod banderą JWP, wydanym w grudniu poprzedniego roku, było o niebo lepiej i miał przebłyski swej dawnej świeżości, nawet ze 2 ciekawych rymów odmówić mu nie sposób, na przykład
Bardzo zdolny i leniwy to na pewno mowa o mnie
Twoje IQ 150 przy moim wygląda skromnie

Ony track okazał się zresztą jednym z lepszych wydanych w 2011. Była więc jakaś szansa na utrzymanie poziomu.

Szkoda tylko, iż nowa nagrywka (bo o liczbie mnogiej OCZYWIŚCIE nawet pomarzyć nie można) nie napawa już optymizmem nawet w małym stopniu. ,,Panorama’’ sama w sobie okazała się być bardzo dobrym utworem, ale pokazała, co dzisiaj dzieje się w ekipie z Bielan:

Łysol poczynił mega progres, nie jest już piątym kołem u wozu i, po prostu, ,,jest tym klimatem’’
Kosi trzyma poziom, jednakże nie próbuje szaleć i wciąż rapuje podobnie
Ero, najprościej mówiąc, zamienił się miejscami z Łysym. Zapętlił się bowiem w jednym temacie typu ,,dj ma cuty ostre jak żyletki, a ja lubię malować po murach’’ i nie wnosi zupełnie nic ciekawego. Nie stracił co prawda swojego kapitalnego, zachrypniętego głosu, ale młodym nie da się być całe życie i zwyczajnie zgubił gdzieś powera. Brakuje mu tej szczególnej cząstki, która powoduje, że mamy do czynienia z rapem doskonałym, a nie jedynie poprawnym. 

Nie tak miało być. Niby coś tam kiedyś wspomniano, że w 2012 wyjdzie jakieś ,,Koniec Świata’’ autorstwa tylko i wyłącznie Ero, ale właściwie już na to nie czekam. Chyba, że znowu mu się zechce być jednym z najlepszych.

Komentarze

 1. BEKA TROCHE ŻE NIBY TYLKO HOBBY ALE I TAK DOBRY JEST I Z CHUJEM W ŁAPIE CZEKAM NA NOWE JWP

  OdpowiedzUsuń
 2. nie zgadzam sie z ta opinia, ze slabo nawina w " napadam na banki". moim zdaniem jest to genialna zwrotka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na pewno był najlepszym graczem ze wszystkich, którzy na tym wałku się pojawili, ale konkurencji nie miał zbyt silnej. Ero nigdy nie spadnie poniżej pewnego poziomu, ale jednak nawijka w NNB nie umywała się nawet do jego pozostałych dokonań

   Usuń
 3. Mam podobne odczucia co do Ero. Czasami przeginać nie wypada, bo potem wszystkim już odechciewa się czekać (przykład 'Radio Pezet')

  OdpowiedzUsuń
 4. o stary! jak ostatni raz na tym blogu byłem to pisałeś tak przeciętnie raczej, nie doczytywałem tekstu do końca, a teraz zrobiłeś duże progresiwo i piszesz bardzo ciekawie. oby tak dalej, bede zaglądal częściej! 5 !

  OdpowiedzUsuń
 5. jakby wydał solówkę w 2010 to bankowo kandydat na płytę roku, a teraz? kto to wie

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapomniałeś o najlepszym wersie w rap grze z ostatnich miesięcy: "A ty weź tak nie pierdol, bo powiększysz rodzinę" - większy props dla Erosa za tę zwrotę, niż dla Eldoki za wolne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. klasyg, wiadomo. ale gdy pisałem ten tekst, kawałka "Stój" jeszcze nie było :]

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Tomb vs Filipek, czyli jak się zbłaźnić na własne życzenie

Tygodnik #2