Przejdź do głównej zawartości

W kupie siła


 5 najlepszych posse tracków w polskim rapie Dla nieokiełznanych w slangu (jest was mało, wierzę) tłumaczę, iż posse cut to nic innego jak kawałek, w którym udziela się naprawdę wielu (czasem nawet 20, jak u Winiego) wykonawców. Przedstawię wam tylko te 5 najlepszych, które bez kitu musicie znać.

5. Reprezentuję Siebie

Najniżej zestawiony, głównie ze względu na to, że po jakimś czasie nuży i z ponad 20 osób występujących w teledysku tylko kilku stoi na wysokim poziomie. Mimo to jest naprawdę nieźle- Sokół, Pyskaty i Wilku nawinęli dobrze, a Ero z tekstem ,,Jeśli masz listę dziesięciu najlepszych, to dziewięciu musisz skreślić bo jestem ja, nie ma reszty’’ wpisał się do listy najlepszych bragga wersów w PLrapie.

4. U Ciebie w Mieście 2

Klasyk z 2006 roku. Najlepszy bit ze wszystkich tutaj wymienionych, no i plejada świetnych artystów, jak OSTR, Pezet czy Ero, który nawinął najlepszą zwrotę w swojej karierze (KIEDY TO SOLO??). Jest nawet Lil Dap, choć chyba niezbyt ogarnął, o co chodzi. Reebok wiedział, co promować, naprawdę fajny wałek.

3. I Żeby Było Normalnie

Ten possacz posiada najlepszy teledysk ze wszystkich tu wymienionych- naprawdę klasowa robota i fajny kontrast kolorów. Każdy, ale to każdy zarapował dobrze, jest nawet JĘDKER from monopol. Bit surowy, ale przez to dobrze współgrający z tutejszymi, charakternymi, artystami. Kawał dobrego rapu, VNM, Sokół, Pezet- czapki z głów.

2. A Pamiętasz Jak ?

Jeśli chodzi o listę raperów wygląda to.. niesamowicie. Występuje bowiem absolutna warszawska czołówka, poza tym Diox i Chada. Tematyka jest utrzymana w konwencji wspominek, co zresztą sugeruje tytuł.  Ciekawostką jest, że to właśnie na tym tracku Tomasz Ch. rozpoczął (mierny) beef z Doniem. Nikt nie nawinął tu co prawda zapierających dech w piersiach wersów, bit jest ,,tylko’’ dobry, ale całości słucha się bardzo przyjemnie. Tylko trochę słabsze od..

1. Bez Granic

Mało nie spadłem z krzesła, jak to usłyszałem. Miazga, pogrom sceny, nazywajcie to jak chcecie. Poziom nieosiągalny dla większości raperów, doskonałe wersy i gospodarza i Fokusa i Małolata i Mesa i Ero i Ostrego i Tomiko i Eldo i Łony. Czołówka, no brakuje mi epitetów, by wyrazić aprobatę tego utworu. Smaczku całości dodaje zagraniczny gość, czyli Termanology, choć mega hustlerem nie jest. Bit spokojny, ale nie bezjajeczny. Mistrzostwo. Wątpię, by w najbliższej przyszłości ktoś zdołał przebić ten track.

Komentarze

 1. Zdecydowanie Bez granic .

  OdpowiedzUsuń
 2. U Ciebie w mieście 2 wstawiłbym chyba przed possecut PROSTO, ale poza tym pełna zgoda. Teraz na płycie Pyska szykuje się wspólny kawałek Aptaunu i myślę, że może wbić się do tej piątki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bym 2 z 3 zamieniła. :) Ale z resztą pełna zgoda.

  OdpowiedzUsuń
 4. BEKA ŻE NIBY W I ŻEBY BYŁO NORMALNIE KAŻDY DOBRZE NAWINĄŁ? BEKA W CHUJ A BEZ GRANIC HAHAH JAK TAM MARNEGO TOMIKO, ELDO I OSTREGO Z FU Z MIEJSCA BYM WYPIERDOLIŁ. OGÓLNIE BEKA Z NIEKTÓYCH.

  OdpowiedzUsuń
 5. Siema mamuZz! Od jakiegoś czasu zaglądam na twój blog i przyznam że czekam z niecierpliwością na nowe wpisy. Mam dla Ciebie propozycję a nie widzę twojego maila. Zapraszam do kontaktu pp@kulturapodworka.pl

  5

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla mnie numer 1. Reprezentuje siebie

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Tomb vs Filipek, czyli jak się zbłaźnić na własne życzenie

Tygodnik #2